“Wembley” emblematik do të jetë 'në shtetrrethim'! 10 ditë karantinë, Britania u mbyll dyert tifozëve! Gjysmëfinalet e finalja EURO 2020,‘ festë’ vetëm në Mbretërinë e Bashkuar

5 Korrik 2021, 14:00

Festa e futbollit evropian rrezikon të kthehet në festën e futbollit anglez. Për shkak të masave anti-Covid në Britaninë e Madhe nuk mund të udhëtojnë dot tifozët e tre ekipeve të tjera gjysmëfinaliste Italisë, Spanjës e Danimarkës. Karantina 10 ditore i pengon dhe në “Wembley” mund të jenë vetëm rezidentët në Britani. Për ndeshjet finale stadiumi do jetë në kapacitetin 60 mijë tifozë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha