Ristani sërish kritika Bashës: Opozita duhet të jetë e përgjegjshme dhe atdhetare

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani kërkon një opozitë të përgjegjshme, atdhetare dhe të vendosur për të fituar përballë kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, ish-deputeti demokrat kërkon që opozita shqiptare të marrë shembull nga ajo ruse dhe turke për  të mundur Edi Ramën.

"Kete jave, ne Rusi, ka patur zgjedhje lokale. Opozita ka aritur te fitoje 19 nga 20 zona te Moskes. Partia e presidentit Vladimir Putin humbi 13 nga zonat elektorale qe kishte pasur. Pak kohe me pare edhe Turqia reagoi fuqishem ndaj regjimit autokratik te Erdoganit.

Opozita e atjeshme ariti te fitoje edhe ne Ankara dhe ne Stamboll. Rama mender, me breke neper kembe, nuk ka asnje shans te trembe nje opozite te pergjegjshme, atdhetare dhe te vendosur per te fituar" shkruan ai.

Ish-krahu i djathtë i Bashës në muajt e fundit ka kritikuar disa herë strategjinë e liderit të PD-së për aksionin që ka ndjekur për të rrëzuar qeverinë. Ai së bashku me Edvin Kullurin, por edhe emra të tjerë kanë shfaqur hapur kundërshtitë për mënyrën si po drejtohet opozita nga Lulzim Basha.

 • Sondazhi i ditës:

  “Pol i tretë?!” A duhet që 20 partitë e reja të bashkohen kundër PS, PD, LSI?

Komento

Komente

 • Johani: 15/09/2019 19:12

  A po ristan a tkan mbetur akoma fletvotime ne xhepa si ateehr kur e bane bashen kruyetar te Tiranes besoj te kujtohet,por atekohe ishe ber mbret qe vreje e kthjellje siq te urdheronte berisha dhe kenaqeshe kur basha vriste njerez per tu ber kryetar i partise,tash tka ardhur radha siq duket dhe ke filluar ta ndiesh lakun qe po te shtrengon,edhe pse vone ristan me mire vone se kurre thote populli,por duhet ta dish se pjella e shkaut nuk mund te jete atdhetar siq kerkon ti,dhe ense duash qe opozita te marr shembull nga opozita ruse e turke kete mos e ke en krye te partise sikur ke harruar se kryetari yt basha po hetohet per miljonat ruse,per me teper nese je njeri na thuaj se a paguajne ruset e serbet armiqt e tyre apo bashkepunetoret!

  Përgjigju
 • shqiptari: 15/09/2019 18:09

  Opozita e Rusi, nuk ishte e as eshte , nji bande Kriminale njerezish ordiner si kjo Opozita Shqipcare as mbush me hajna,injorante pa kulturen fillestare te qytetarit , e jovem tradhetare te Atdheut ,ku gjithcka bazohet ne fitimin personal , larg cdo figure te vertet qytetari apo politikai ,thjesht qen bastarde rrugesh

  Përgjigju
  • Ish Demokrati i turmes Dhjetoriste joanarshiste: 15/09/2019 19:14

   "Opozita me ordinere e ksaj Bote pd-lsi (banda krimiale njerezish pamoral e karaktere njerezore) eshte qesaharake ta krahasosh e heqesh Paralele me Opozitat neper Bote (kjo eshte me shume se qesharake ) pd-ja eshte si ato Ndertesat e nji Qyteti qe s'i duhet me kujt qe shemton Aktitekture e kohes ,qe bota i hedh ne ere i rrafshon nji me Token pra i duhet ti vihet Tritoli ksaj B**deloje P**erastesh Nderkombetare se njollosen jo pak emri e shqiptarit ne Boten mbare , mbi te cilen duhet ndertuar nji Ndertese e re ,me parametrat e arkitekturen e kohes×

Lajmi i fundit

John

Bora gjysmë metri/ Fshati Panarit në Korçë me 40 familje i bllokuar prej 13 ditësh, banorët tentojnë të hapin vetë rrugën, por pa sukses