Thirrja e fortë e SHBA për opozitën, reagon Braçe: Grusht i rëndë i Amerikës

Thirrja e fortë e SHBA për opozitën, reagon Braçe: Grusht i rëndë i Amerikës

Zv/ kryeministri Erjon Brace

Zv/ kryeministri Erjon Brace ka reaguar pas deklaratës së fortë të Ambasadës së SHBA-së drejtuar opozitës shqiptare për të mos djegur mandatet e deputetëve (lexo ketu). Braçe e cilëson si një grusht të rëndë të Amerikës kundër opozitës shqiptare.

Deklarata e plote e Erjon Braces
GRUSHTI I RENDE I AMERIKES

Deklarate e Qeverise Amerikane percjelle permes Ambasades Amerikane ne Tirane:

Një demokraci e shëndetshme kërkon një opozitë që funksionon në mënyrë konstruktive brenda institucioneve kushtetuese.

Kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet e tyre në parlament,

minojnë parimet bazë të demokracisë dhe sabotojnë përparimin e rëndësishëm që Shqipëria ka arritur në zbatimin e ligjit dhe qeverisjen e përgjegjshme.

Shtetet e Bashkuara iu bëjnë thirrje të gjithë deputetëve të ngrihen mbi sherret politike, të refuzojnë thirrjet për të braktisur mandatet e tyre dhe të mbrojnë idealet dhe parimet që janë me rëndësi thelbësore për çdo demokraci të fortë. Nëse dështoni të bëni punën tuaj, do të zhgënjeni njerëzit të cilëve keni privilegjin tu shërbeni.

VO: Andi mos qaj ti Andi, nuk behet fjale per opozite fasade, as per 96-ten, as per pushket e 97-tes.

Jemi ne shekull tjeter Andi dhe,

sistemi ik ti, te vi une qe ti i ke keshilluar Lulziut, nuk egziston kund!

Ne Amerike jo e jo!

As ketu, Andi!

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Avionët luftarakë rusë sulmojnë bombarduesit amerikanë mbi Arktik

Avionët luftarakë rusë sulmojnë bombarduesit amerikanë mbi Arktik