Luftimet në kështjellën e Petrelës

18 Korrik, 10:42

Rrëfimtari Hasan Shehu sjell në vëmendje rrethimet e kështjellës së Petrelës nga ushtritë osmane dhe triumfin e fitoreve të Mamica Kastriotit ndaj gjeneralëve turq, varret e të cilëve gjenden ndën muret e kështjellës.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha