Makarona me qofte dhe salçiçe nga zonja Vjollca

27 Korrik 2020, 09:47

Makarona me qofte dhe salçiçe

Përbërësit:

400 gr makarona

kripë

1 kavanozë Gran Ragu polpette di salsiccia

Parmixhano 

Përgatitja:

Në një tenxhere me ujë të bollshëm valojmë makaronat për 10 minuta. Në një tigan vendosim salcën e përgatitur shtojmë 1/2  garuzhde lëng makaronash. Kullojm makaronat dhe I shtojmë në tigan I përziejmë mirë me salcën shtojmë 2 lugë gjelle parmixhan dhe I servirim menjëherë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha