’Më trego bir ku je’/ Pas telefonatës anonim, zhduket sipërmarrësi i ndërtimit nga Peqini

2 Mars, 17:51

Prej afro një dekade, sipërmarrësi i ndërtimit jetonte në Athinë dhe sapo ishte kthyer në atdhe, kur u zhduk papritur nga Peqini, pas një telefonate që mori nga Greqia. Misteri i asaj telefonate dhe dalja e papritur nga shtëpia e babait te tre fëmijëve, ngre dyshimin tek familjarët, se ai u nis me urgjencë drejt tokës helene. 

Dikush e mori ne telefon dhe debatoi rëndë me të. Ne kuptuam se po debatonte ashpër, kur Ruzhdiu ngriti zërin. Ai u shqetësua shumë kur foli me atë person, në gjuhën greke. Diçka i ka ndodhur në Greqi, ku ai punonte si sipërmarrës në ndërtim, por ne nuk na tha asgjë. Pasi mbylli telefonin, ai doli nga dera dhe i tha nuses se do të kthehej shpejt. Pasi doli nga ajo derë, djali im nuk u kthye më. Lutem të jetë gjallë, se po e presim prej kaq vitesh. Nuk e dimë se cfarë i ka ndodhur

Ruzhdiu ishte një njeri familjar, ndërsa kishte ardhur në Shqipëri për të nxjerrë pasaportat e 3 fëmiëve dhe bashkëhsortes që të mund t’i merrte me vete në Athinë. Figura e babait u ka munguar për shumë vite fëmijëve, të cilët u rritën vetëm nga nëna e tyre, që nuk u largua nga shtëpia e burrit. Më i vogli ishte djali 3-vjecar, i cili vështirë se kujton imazhin e të atit të humbur 12 vite më parë. 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha