Mulliri 700 vjecar i Skënderbeut

9 Janar, 13:39

Rrëfimi I mësuesit Nikoll Balozi mbi historinë e mullirit të Fallës në fshatin Gallatë, mulli ku Gjergj Kastrioti bluante vetë grurë dhe misër dhe mielli9n jua shpërndante malsorëve dhe ushtarëve të tij.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha