Mulliri me ujë në Shëngjergj, historia

21 Nëntor 2021, 14:33

Mullixhiu i fshatit Hasan Disha rrëfen historinë e një mulliri 200 vjecar dhe marjen e zanatit të mullixhiut nga gjyshi dhe babai I tij. Zanati videht, thotë ai, nuk mësohet.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha