Një mulli vaji në Ibën e Sipërme

17 Janar, 11:34

Në një ditë gri dimri, Veriu jug ka udhëtuar në periferi të Tiranëes, në Ibën e Sipërme, vetëm 16 kilometra në juglindje të kryeqytetit. Ndalesë në mullirin artizanal të vajit të ullirit, ndërtuar nga banori vendas Bardhyl Salla. I cili, pas një përvoje pune në emigracion në shtetin fqinj në Greqi, me kursimet e bëra atje, ka investuar për ngritjen e një mulliri vaji vetëm për nevojat e familjes. Vaji i ullirit ekstra I virgjër, si ar I gjelbërt dhe si farmaci ushqimore për familjen Salla. Ndiqni reportazhin “Një mulli vaji në Ibën e Sipërme”, realizuar nga moderator I emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha