Petulla si qofte me erëza dhe domate / Super shije, pa kosto fare nga zonja Albana

6 Qershor, 12:10

Qofte me erëza dhe domate

Përbërësit:

 • 5 domate
 • 1 qepë e thatë
 • 2 qepë të njoma
 • 1 vezë
 • 3-4 lgj miell
 • 1 fç djathë i grirë
 • 1 tufë dhjozëm
 • 1 lk kripë
 • 1 lk piper i kuq
 • Spec djegës
 • Trumëz
 • Rozmarinë
 • Piper i zi

Përgatitja:

Presim domatet dhe qepët në kubikë të vegjël. Bashkojmë të gjitha produktet në një tas dhe punojmë mirë brumin e qofteve. I marrim lugë-lugë dhe i skuqim me vaj të bollshëm.