Pjesë e grupeve satanike online,nëna humbet vajzën:Kam frikë bëri shenja me thikë në trup

30 Qershor, 19:24

Klementina Zyberi nga Erseka është nënë e tre fëmijëve. Prej 17 vitesh jeton në Milano të Italisë, ndërsa me bashkëshortin punojnë në fushën e shëndetësisë. Ata janë prindër të tri vajzave 13, 7 dhe 3 vjecare. Problemi që ata kanë me vajzën e madhe e ka vënë përballë një rruge të gjatë ligjore me institucionet italiane nga të cilat nuk po gjen dot zgjidhje.Kjo histori e ka zanafilën, që kur e mitura ra pre e bullizmit nga bashkëmoshatërt e saj në shkollë. E gjendur jo mirë, në një ambjent frystues e bija nis të çatojë në internet me persona të panjohur, ndërsa sikundër pretendojnë prindërit ajo u bë pjesë e një grupi satanik në moshën 11-vjeçare. Moment në të cilin ndryshoi tërësisht sjellje. Më 17 janar të 2020 prindërit kërkuan ndihmën e psikiatres, por për shkak të pandemisë vizita nuk u krye. Nuk kaloi shumë kohë, kur prindërit dalluan një shenjë në krah, që e bija e mbulonte me mëngën e bluzës. Të shqetësuar ata zbulojnë arsyen e vërtetë të këtij dëmtimi në trup. Për shkak të përfshirjes në një grup të dyshimtë në internet, vajzës i vënë limit, ndërsa patën një debat të fortë. Ajo u mbyll në dhomë dhe pas pak minutash njoftoi policinë, për keqtrajtim në familje. Në derë u paraqitën oficerët e policisë italiane, të cilët marrin të miturën dhe e dërgojnë në spital. Këtu nis e gjitha kjo betejë ligjore, që këta prindër kanë me insiticionet për vajzën e tyre. Nga Asistenca Sociale u vendos që e mitura të dërgohej në një komunitet, pa dëshirën e saj. Nëna kërkoi shpjegim, por ata nuk ia dhanë. Pas një viti qëndrimi atje, 13-vjecarja është kthyer në shtëpi, por ende nga asistenca sociale kërkohet që ajo të qëndrojnë në një qendër ditore, pavarësisht refuzimit të prindërve. Sot, të trija vajzat i janë besuar institucioneve. Edhe pse jetojnë në një banesë me prindërit, në bazë të një dekreti për ta është vendosur kufizim i përgjegjësisë prindërore. Pasi i është drejtuar zyrtarisht edhe konsullatës shqiptare në Itali, por edhe një pjese të institucioneVE italiane Klementina kërkon të bëjë publike këtë histori, pasi nuk ka mundur dot të gjej zgjidhje

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha