Plagosi për vetëmbrojtje burrin, kunata kërkon burg/ ‘Pa Gjurmë’ strehon 25-vjeçaren e sëmurë (21 nëntor 2023)

22 Nëntor 2023, 07:13

Pasi gjykata e la të lire, Linja e Këshillimit për Gra dhe Vajza e drejtuar nga Iris Luarasi ka marrë përsipër strehimin e 25-vjeçares Myrvete Shahinlli bashkë me djalin e saj 7 muajsh. Por kush është historia e Myrvete Shahinllit? 25-vjeçarja rrëfeu pak ditë më parë ngjarjen e rëndë të ndodhur në kryeqytet, e cila pas një debati, plagosi me thikën e bukës bashkëshortin e saj. Familjarët e Erald Toskës, akuzojnë Myrvete Shahinllin, ndërsa kjo e fundit u shpreh se atë ditë ka qenë e pavetëdijshme. 25-vjeçarja u shpreh gjithashtu se ditën që ndodhi ngjarja çifti patën një debat, ndërsa Eraldi e kishte dhunuar. Pas plagosjes Erald Toska menjëherë u dërgua në spital ku mori mjekimin e duhur, ndërsa pas daljes ai përfundoi pas hekurave. I dënuar prej 11 vitesh për një plagosje në Greqi, Eraldi doli nga burgu në vitin 2021 dhe u la me detyrim paraqitje. Një vendim që Eraldi e shkeli ndërsa ishte në kërkim nga uniformat blu. Për këtë arsye sot Eraldi ndodhet në burgun e Fierit për të kryer dënimin. Që në fillim familja e Eraldit ka qenë kundra lidhjes së tij me Myrveten ndërsa kjo e fundit përveç tyre nuk ka as mbështetjen e familjes së saj.