Tarifa: Në Shqipëri, shumë politikanë janë ‘doktorë shkencash’ por nuk kanë asnjë ditë punë kërkimore

23 Mars, 22:29 | Përditesimi i fundit: 2023-03-23 22:39:34

Profesori i Akademisë së Shkencave, Fatos Tarifa teksa foli për pronësinë intelektuale në vendin tonë, akuzoi edhe politikanët e Kuvendit për të cilët tha se shumë prej tyre mbanin gradën ‘doktor shkencash’ dhe nuk kanë bërë asnjë ditë punë shkencore.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha