Receta e ditës - Biskota me limon dhe makarona me ton e limon / Pjesa e dytë

10 Tetor 2019, 13:30

Makarona me ton dhe limon

Përbërësit:

320 gr spaghetti

Vaj ulliri

1 thelpi hudhër 

Lëkura e 1 limoni

Lëngu i 1 limoni

250 gr ton në kuti

Majdanoz

Kripë

Përgatitja:

Vendosim një tenxhere me ujë të valuar, kripë, dhe makaronat.

Ngrohim vajin e ullirit dhe kavardisim 1 thelpi hudhër të grirë hollë për plus lëngun e limonit, dhe e lëmë të ziejë për një minutë tjetër. Shtojmë peshkun e kulluar dhe e trazojmë përsëri për një minutë sa të marrin valë. Shtojmë makaronat dhe i trazojmë duke shtuar edhe majdanozin e grirë shumë hollë.

Programe të tjera

Shiko të gjitha