‘Republika e parë’, rrëfimi i Mero Bazes në ‘Real Story’: Ja si ishte Ibrahim Rugova

17 Nëntor 2022, 23:22

‘Republika e parë’, është një përpjekje e analistit Mero Bazë për të shkruar historinë politike të Kosovës përgjatë viteve 1989-1999. Mero Bazë në një rrëfim në ‘Real Story” me gazetarin Sokol Balla ka rrëfyer gjithçka, që nga momenti i parë i shkrimit të librit, pse kjo lidhje e fortë me Kosovën dhe disa pika të rëndësishme të historisë së shtetit, të anë të dokumenteve.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha