Sallatë lakër e kuqe, rrush i thatë dhe kos

16 Dhjetor 2020, 11:10

Sallatë lakër e kuqe,  rrush i thatë dhe kos

Përbërësit:

Sallatë lakër 200gr

80 gr kos

3 lugë gjelle uthull

10 ml vaj

kripë piper

1 karrot

20 gr rrushi i thatë

Përgatitja:

Presim sallatën imët, shtojmë në tas pomodorinit, rrushin e thatë dhe I hedhim pak vaj, shtrydhim gjysëm kokrre limon, I përziejmë sëbashku më pas vazhdojmë përgatitjen e salcës, shtojmë kosin, gjysmë kokrre limon, piper dhe 3 lugë gjelle shegë, I përziejmë deri sa masa të bëhet e njëtrajtshme dhe e kemi gati. I shtojmë tek sallata, e servirim në pjatë, I shtojmë sipër rrushin e thatë dhe pomodorinit për zbukurim.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha