Spinaq sotè, ja sekreti i shijes dhe i shëndetit nga zonja Albana

15 Maj, 12:00

Spinaq sotè

Përbërësit:

  • 1 kg spinaq
  • 2-3 ls gjalpë ose vaj ulliri
  • 1 limon
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Pasi e kemi larë mirë spinaqin e ziejmë në ujë të vluar me kripë dhe më pas e kullojmë mirë. Vëmë në zjarr një enë të gjerë për sotè me gjalpë ose me vaj, hedhim spinaqin dhe e skuqim si zakonisht dhe më pas e shërbejmë me feta limoni.