Tortelini me djathë dhe piper të zi nga zonja Albana

26 Maj, 12:11

Tortelini me djathë dhe piper të zi

Përbërësit:

  • 500 gr tortelini
  • 250 gr djathë pecorino
  • 150 gr gjalpë
  • Piper i zi i freskët i bluar

Përgatitja:

Ziejmë tortelinit në ujë të bollshëm me kripë për rreth 2 minuta. Pasi shkrijmë butësisht gjalpin në një tigan, shtojmë tortelinit së bashku me një lugë ujë të zierjes. Vazhdojmë zierjen për 1 minutë dhe fikim zjarrin. Shtojmë djathin pecorino në tigan dhe e përziejmë derisa të krijohet një salcë e këndshme kremoze dhe i shërbejmë të ngrohta duke i spërkatur me piper të zi të bluar në çast.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha