Ervis Martinaj
 • Vrasja në ish-bllok, policia në kërkim të ish-efektivit “Santiago”, mik i Ervis Martinajt

  Në kërkim vijojnë të mbeten Ervin Mata, komandoja Mervjol Bilo dhe Fabjol Alushi, që mendohet se janë larguar jashtë Shqipërisë. Ndërkohë që është arrestuar një ditë pas ngjarjes shoku i tyre, Geldo Hoti i cili ka qëlluar me armë mbrëmjen e Far West.

 • Dokumenti 239 faqe, prokurorët nxjerrin misteret e telefonit të Ervis Martinajt

  Specialistët izraelitë hapin password-in e “I-Phone X”. Zbulohen me qindra emra, sms, foto, video dhe bisedime me chat. Prokurorët akuzojnë gjyqtarin Artan Gjermeni për një vendim të pabazuar. Prokuroria apelon vendimin që mund të lirojë Ervis Martinajn

 • Nuk dorëzohet prokuroria, kërkon arrest me burg për Ervis Martinaj

  Gjyqtari i Tiranës Artan Gjermeni ka caktuar datën 4 dhjetor 2018, si afatin e fundit që Ervis Martinaj, duhet të qëndrojë në qelitë e paraburgimit 302. Por prokuroria e Tiranës nuk është dorëzuar, ajo apeloi vendimin, duke kërkuar masën e “arrestit në burg” për Martinaj. 

 • 'Repolitix’/ Video ekskluzive e Far Westit në ish-Bllok ku u vra Fabiol Gaxha në 4 tetor

  Repolitix Report Tv sjell videon ekskluzive të përplasjes me armë në lokal Monopol në ish-bllok më 4 tetor 2018, ku mbeti i vrarë Fabiol Gaxha dhe u plagosën Ervis Martinaj dhe Eljon Hato. Në video shihet e gjithë dinamika e plotë e ngjarjes, ku pas një sherri me grushta e gjitha përfundoi në një vrasje. Në këtë video shihet kur hyn brenda lokalit Ervis Martinaj dhe shokët e tij. Në pamje shihet edhe momenti kur i dashuri i këngëtares Elvana Gjata, Ervin Mata dhe komandoja Mervjol Bilo dalin nga lokali.

 • Vrasja në ish-bllok, gjykata-prokurorisë: Keni 1 muaj kohë për të sjellë prova, ose Ervis Martinaj lirohet

  Provat e prokurorisë, mbi bazë të të cilave u kërkua arrest me burg pa afat për Ervis Martinajn janë të pavlefshme, sipas gjykatës. Për gjurmët e barutit të gjetura në duart e Martinajt, Prokuroria ka deklaruar në gjykatë se ka gabuar ne ekspertize. Ndërsa për komunikimet me shokët ku i kërkonte të vinin me armë, sipas gjykatës, nuk provohet që telefoni është i Martinajt. Gabime deri në kufijtë skandalit bënë që gjykata të jap vetëm 30 ditë burg për Ervis Martinajn, i përfshinë në masakrën në ish-bllok. Nëse prokuroria s’gjen prova shtesë, Martinaj do të lirohet.

 • Dëshmia e plotë e Redi Popescut në prokurori: Elvanën e ngacmuan nga një makinë, çfarë ndodhi para vrasjes

  Popescu ka dëshmuar dy herë në prokurori, dhe ka thënë se natën e vrasjes, këngëtarja Elvana Gjata dhe i dashuri i saj, Ervin Mata janë takuar para dyqanit në ish-bllok, për të shkëmbyer një celës shtëpie, dhe në këtë moment këngëtarja është ngacmuar nga disa persona që ndodheshin brenda një makine.

 • Vrasja në ish-bllok, si ndodhi përplasja për këngëtaren Elvana Gjata: Mos lëvizni se do tju q* robt

  Report Tv siguron detaje nga hetimet për vrasjen në ish-Bllok. Janë zhdukur 2 pistoleta. Gjenden 13 gëzhoja, 10 prej tyre nga pistoleta që dyshohet se është përdorur nga ish-komandoja Marviol Bilo, 3 gëzhoja të tjera janë qëlluar nga dy, një e gjetur një vendngjarje dhe një tjetër e zhdukur. Ngjarja në Bllok zgjati 60 sekondaSipas prokurorisë  Martinaj përdor një dokument të Kosovës mund të largohet nëse lirohet nga burgu. Bisedat telefonike, Martinaj komunikon me pjesën tjetër të grupit ku i kërkon që të vijnë të armatosur. Nesër Gjykata pritet të japë edhe vendimin për masën e sigurisë për Martinajn.

 • Vrasja në Bllok, shpallet në kërkim miku i të dashurit të këngëtares Elvana Gjata (EMRI+Detaje)

  Burime policore i thanë Report Tv se, Ajaks Boshnjaku është shpallur në kërkim, pasi grupi hetimor ka zbuluar se ai ka qenë pjesë e konfliktit fizik në lokalin ‘Monopol’ përpara se të ndodhte përplasja me armë zjarri.

 • Ekskluzive-Masakra në Bllok/ Komandoja Bilo nga arratia tregon se ku hodhi pistoletën

  Autori i vrasjes së në bllok të Fabiol Gaxhajt e plagosjes së Elion Hato dhe Ervis Martinaj po negocion të vetëdorëzohet. Bilo pretendon se ka qëlluar me armën e Redi Popeskut dhe pastaj e ka hedhur tek Piramida. Policë e Prokurorë, kontroll për gjetjen e armës. Gjykata liron Popeskun, jep masën “arrest shtëpie”.

 • Krimi në ish-Bllok, lirohet pronari i lokalit Redi Popesku

  Popesku u arrestua dy ditë më parë në lokalin e tij, pasi dyshohet se ai ka gënjyer në dëshminë e tij.