Urrejtja gropos pëlqimet në socialmedia ndaj Berishës, ngrihet Edi Rama

Koronavirusi nuk po boshatis vetëm rrugët, por po eklipson edhe mbështetësit e Sali Berishës.Tani që të gjithë jemi të mbyllur në shtëpi dhe shprehim në socialmedia ankthet dhe shpresat tona, suksesi ose falimentimi i një mesazhi në facebook merr vlerën e një sondazhi. Dhe nga këto sondazhe të përditshme Sali Berisha del totalisht i shpartalluar. Plaku plot urrejtje dhe sharje, që prej javësh shpreson në një katastrofë humanitare në Shqipëri që të akuzojë kështu Edi Ramën për të kapitalizuar ndonjë avantazh politik, nuk di më ç’të shpikë për të shpalosur tërbimin e tij. Dhe ditë pas dite po gërryhet nga urrejtja, ashtu si uthulla gërryen enën e vet. Ndryshe nga Sali Berisha, Edi Rama ka gjetur gjuhën për të rritur mbështetjen dhe simpatitë, kështu mbështetja e tij në facebook rritet.

Shqiptarët janë të lodhur nga urrejtja dhe shpifjet. Sali Berisha nuk e ka kuptuar akoma këtë dhe vazhdon ditë pas dite të groposë një opozitë që ka mbetur gjithnjë e më e vetmuar.

Ja në vazhdim si shembuj disa postime të 24-48 orëve të fundit të bëra nga Sali Berisha dhe nga Edi Rama për të krahasuar impaktin që kanë në publik.

SALI BERISHA:

Denoncon narkopolicinë se mbush xhepat duke rrjepur fermerët.
Lexoni mesazhin e fermerit dixhital. sb

1364 like
71 komente

Epidemia e Koronavirusit shoqërohet me epideminë e shkarkimit kolektiv të punonjësve nga narkokryetarët monist zuzare!
Lexoni mesazhin e 12 vjeçares nga Gjirokastra! sb

1059 like
61 koment

Akuzon Edvin PPP Masken dhe narkozyrtaret se po mashtrojne me te dhenat per covid 19.
Lexoni denoncimet e qytetarit dixhital. sb

1134 like
89 koment

Gromesirat nga grykesia dhe mbingopja i kane shurdhuar dhe verbuar veshet dhe syte e mendjes Sulltan Salep Surrelit!
Per ate, uria ne Shqiperi nuk ekziston. Ate e shpikin opozita dhe mediat! sb

1532 like
343 koment

Denoncohen genjeshrat e Edvin Kristaq Mashtrimit per bizneset!
Lexoni denoncimin e biznesmenit dixhital.

581 like
59 koment

Nje histori çnjerezore e dhimbshme!
Shikoni videon dhe lexoni motivin pse narkopolicia e keqtrajton qytetarin ne Lushnje. sb

601 like
117 komente

E denojne 5 dite pa buke per shkak te bindjeve politike! Lufte Klasash!
Çnjerezore!
Lexoni mesazhin e tij dhe mesazhet qe ka shkembyer me narkobashkine e Lushnjes! sb

875 like
257 koment

____________________

EDI RAMA:

ONLINE NË RAI 3
12.967 like
1691 koment

MIRËMËNGJES
me këtë dallgë frymëzimi dhe një përqafim të gjithëve në distancë të sigurtë

8.616 like
338 koment

ONLINE NË LA 7
22.114 like
2124 koment

Lajm i mire: 8 te sheruar sot
18.537 like
966 koment

SKYNEWS24 nga Roma
36.627 like
3645  koment

Edi Jam (live ne ertv)
14.891 like
3964 koment

MIRËMËNGJES
Kam marrë me shumë kënaqësi e kthyer me po aq përunjësi falenderime, mijëra mesazhe nga Italia, që nga kryeministri, ministra e lider partish, senatorë, deputetë, tek njerëz të kulturës e të sportit dhe njerëz të panjohur, që kalonin sms e tyre përmes shqiptarësh në Itali, të cilët edhe ata më kanë shkruar pafund nga ana e tyre...

52.764 like
3.588 koment

LAJM I MIRË: NËNË HAXHIREJA NGA DURRËSI, PLOT 80 VJEÇ, U SHËRUA
52.959 like
1958 koment

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të përdoret teknologjia në Zgjedhje?

Komento

Komente

 • Shqiptar: 01/04/2020 23:23

  Kur ishte enveri merrte duartrokitje, kur erdhi fatosi po ashtu. Vjen sala tere populli me te . Iliri tane per datelindje .tani edi normal qe ka like me shume. Neser e ve me baste qe kush te marre pushtetin tere populli ka me pelqy ma shume. Ngaqe pelqeni shume politikanet ato do ju dhurojne k...in

  Përgjigju
 • O ZOT QËROJE PLEHUN SALHE: 01/04/2020 15:39

  Si nuk e mer Zoti ktë qenin e ngordhur salhe po e le të kundërmoj Shqiprin ky jashqitje e kombit ky pis bur muti salhe. O Zot të lutem mere ktë qen të ngordhur. AMEN.

  Përgjigju
 • sindi: 01/04/2020 13:59

  KORONA MU NE gryke O SALI MOR KRIMINEL.....

  Përgjigju
 • Miri: 01/04/2020 12:09

  Sali je fatkeqsia e keti vendi.vafsh ne djall ti dhe rraca jote e keqe

  Përgjigju
 • Mala: 01/04/2020 11:07

  O I panjeri! se I pakomb po se por.Si mu nd te jejsh kaq shpirtkazerm! te qeshirosh vdekjen e shqiptareve,vet em 1qe te mundsohet te k ritikosh Ramen!Vertet je shume I panjeri,jahste cdo norme njereozre,se per shqipatre nuk te ka mbetur asnje shenje,qelize ne trupin-turpin tend!

  Përgjigju
 • reni bega: 01/04/2020 11:00

  More fund o plak genjeshtar.tani populli e mori veshe kush je ti o njeri i semure

  Përgjigju
 • dulje: 01/04/2020 10:06

  Iki plaku mere vajte pere leshe ,,ike ooo Rehe e ZEZE e SHqiperise

  Përgjigju
 • Dangellia: 01/04/2020 09:36

  Me falni kam shum respekt per kete gaset po mos u merni me me kete kriminel ky esht pol poti i shqiperis i iroj nga zemra e 90% e shqiptareve nje vdekje me vuajtje dhe sa me shpejt do zoti i madh

  Përgjigju
 • Cubi: 01/04/2020 08:39

  Ishalla i esht afruar ora. Na eshte ber sì burri i nenes nga 30 vjet spo na ndahet ky matuf. Mbase ky virusi po na e ben nje te mir ne te perfunduar.

  Përgjigju
 • qytetari: 01/04/2020 06:53

  Bejini nje nder vendit.. publikojini kartelen ketij psikopati..

  Përgjigju
 • BAJGA SALHE: 31/03/2020 20:44

  O salhe bajga do vdesësh me deramet se Edi Rama ta ka rras e ta ka plas sa ti nuk fle dot nga marazi o salhe matrapazi.

  Përgjigju
 • Fredi: 31/03/2020 19:18

  Pas 30 vitesh qeverisje me nefund doli nje KRYEMINISTER QE PO E VLERESON BOTA PER MIR QEVERISJEN E VENDIT KU KA MUNGUAR GJITH KETO VITE DHE KY ESHTE EDI RAMA . RESPEKTE Z/ KRYEMINITER

  Përgjigju
 • Nida: 31/03/2020 18:21

  Ky nuk eshte lajm. Eshte ftese per konflikt. Aty e kemi hallin neve, te liket, pika qe sju bie ju pseudogazetareve. Sprova eshte ne anen e Edit dhe ska vend ta krahasoni me Berishen. Ai u ndeshkua me vote per cfare nuk beri apo per cfare beri keq, po pleqeron rehat ne saje te Edit. Dhe duhet ta kuptoni qe tashme ai nuk eshte socialisti Edi por eshte Kryeministri i vendit. Me ne fund i erdhi koha te punoje si Kryeminister se deri sot si kryebashkiak ka punuar, vende vende, copa copa.

  Përgjigju
 • asl: 31/03/2020 18:12

  Nuk krahasohet asnjehere drita(Ismail Qemali junior) me erresiren(Sali dhelpra).Kane filluar shtetet europiane ku banojme te kene respekt per shqiptaret.Kjo eshte nje gje shume e madhe dhe kjo fale Edi Rames.

  Përgjigju
 • Luani: 31/03/2020 17:36

  Bla bla bla akoma , si nuk mbishni fare politike qelbesire nuk jane per ju asnje as ky 2 metroshi i (Ka...t)

  Përgjigju
  • Taras Bulba: 31/03/2020 18:57

   Luanesh te kometi juaj ate ne kllapa e futsh ne goje e ne bythe po ste doli mer borxh

 • musa: 31/03/2020 17:32

  Ky eshte fundi i kermave shqiptare qe perfaqesohen nga Salih Berisha dhe gjithe media dhe opinionistet prane tij. qe kane nje karakteristike te perbashkete jane te gjithe dembele te paafte hajdute dhe si rrjedhoje gojeshkale dhe bukeshkale.Do te shpetojme njehere e mire nga kjo race e basdartuar shqiptaresh qe ne fakt nuk jane shqiptare, por fare e keqe

  Përgjigju
  • Arif: 31/03/2020 18:23

   Po po, ke shpetuar, nuk e shikon? Ta ka hequr njeri dhe ta ka vene tjetri. Do ta kuptosh kur te ta heqi ky dhe te ta veje tjetri pas ketij.

 • Memento Mori: 31/03/2020 17:19

  Po keshtu shpresojne te gjithe kur jane pa pushtet se nuk iu dhimbsen njerezit, se iu duken si koka qepësh te njoma.

  Përgjigju
 • SHKOZA: 31/03/2020 17:14

  KUR TE VDESI SALI KANSERI GJITH SHQIPERIA DO BEJ FESTE

  Përgjigju
  • Tan_Tironci: 31/03/2020 17:35

   Ta bojme feste kombetare diten e vdekjes se tij.

 • Loran shehu: 31/03/2020 17:00

  Ti merrni te keqen Sali Berishes ju o zgjepsa komunista rrac e degjeneruar

  Përgjigju
  • Demokrati: 31/03/2020 18:35

   Sali komunistit do ti futim nje pras Kashari ne by*** me rekomandim te dok. Tritan Shehut

  • Toni: 31/03/2020 18:23

   O Shqup-ist i (pa)nderuar,nuk kemi ç’të keqe ti marrim Saliut se ai të keqen që kishte në shpirt ja dha Shqiptarëve me gjithë zemër dhe tani që është në prag të varrit nuk ka ç’të japë më(ndoshta vetëm qytetarin dixhital!).

  • Altin: 31/03/2020 18:23

   Po pse nuk i ktheu pronat, 30 vjet, apo se është i djathtë.

  • shqupista leshi: 31/03/2020 17:16

   edhe ne 2200 akoma per komunista do flisni ju qe me ide komuniste dhe fashiste keni drejtuar cjedhur dhe vrare kaq vjet.mbani kafazin se zogu ju ka fluturar me kohe

 • Taku: 31/03/2020 16:48

  E urrejne komunistet e dreqit pishtarin e demokracise. rroft sali berisha

  Përgjigju
  • TTT: 31/03/2020 23:23

   Pushtari jo pishtari, gojorja e Ramiz Alise, Sali Ram Berisha - vellai i derrit, mbreti i cecenise me lesh

  • Brezi i djegur: 31/03/2020 17:53

   I hyfte pishtari e mos i dalte mo ishalla.. Po vijne Haklajt... ata i vine hakut ktij pisi, e kane bo me hije.. Ka 30 vjet qe sfle gjume

  • Toni: 31/03/2020 17:12

   O Taku,po të godasësh tak-tak tek koka jote,nuk përgjigjet njeri... I shkreti ti...

  • Toni: 31/03/2020 17:09

   O Taku,po të godadësh tak-tak tek koka jote,nuk përgjigjet njeri... O shkreti ti...

  • @Taku: 31/03/2020 17:01

   Ke fol vete si komunistat o Tak djali se ato thoshin rrofte Enver Hoxha.Harrova se dhe Sala komunist ka qene po dhe ti qe e uron me fjalen rrofte si komunistat qemotit.

  • Bobi: 31/03/2020 16:53

   Taku turi K.ari. Kush eshte pishtari i demokracise? Ky fe.kalja? Ky eshte pishtari i UDB

 • Or tej: 31/03/2020 16:30

  Birishen e pelqejne hienat gjarperinjte ujqit dhe arinjte

  Përgjigju
 • Klodi: 31/03/2020 16:27

  Jo lajmi i vertete eshte ndjekja ditore... Edi Rama ndiqet nga 500mije njerez cdo dite te faqja e tij ne FB,ka audinece absolute. Klikoni ne google Edi Rama dhe shikoni te dhenat e Facebook. "1268954 likes · 511392 talking about this" Ndersa opozita te gjithe te bere bashke nuk kane as 50 mije ndjekes ne dite. Prandaj opozita sulmon kaq fort ne tv perpiqet te kompensoje audiencen absolute te Rames,por me kot.

  Përgjigju
  • Klajdi: 01/04/2020 04:51

   Po ti ke 50 mij profile o ftyrbyth. Hajaha. Ne zgjedhje 15% e pane shqiptaret.

 • Ela: 31/03/2020 16:26

  po un kam mare konfirmimin per leje dhe kjo gje eshte aritur sepse aplikova qe ne fillim,me vone qe pati probleme portali, e-albania nuk mund te komunikoje,dhe kjo qe te jemi realist mos e merni per kapital dhe cdo gje i vihet bisht, ndodh sepse eshte i ngarkuar sistemi sepse vec veprimeve te e-albania,per leje dalje jane dhe procedurat te tjera qe biznesit sidomos i duhen ne fund te tremujorit,dhe dikush qe vertet i ka kembet ne toke e kupton jo si dhe ju gazetaret qe beni enkas pytje te tilla

  Përgjigju
 • Hinglateri: 31/03/2020 16:22

  O Berish haleja qente e rruges do te pshurrin o jashtqitje e Kombit

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari i CNN arrestohet gjatë raportimit të protestave në SHBA për vdekjen e afrikano-amerikanit