Agim Rada, një ikonë drejt lirisë

6 Nëntor 2022, 14:47

“Agim Rada një ikonë drejt lirisë.” Kështu e kemi titulluar reportazhin e xhiruar në Ndërmarjen e realizimit të veprave të artit, ku mjeshtri I skulpturës Agim Rada, sjell në vëmendjen e kameras sonë shtatoren e Homerit shqiptar, at Gjergj Fishtën, figurat e familjes së rilindasve Frashëri dhe mendimet e tij mbi aktualitetin. Ndiqni reportazhin “Agim Rada, një ikonë drejt lirisë” realizuar nga moderator I emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha