Landfilli i Tiranës, Veliaj: Bashkia paguan shërbimin, jo investimin! Tarifa që paguajmë sa 1/3 e vlerës së propozuar nga Berisha dhe Meta

2 Shkurt 2023, 22:39

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka sqaruar procesin e pastrimit të Tiranës nga plehrat. Veliaj deklaroi se Bashkia e Tiranës është një nga 5 klientët dhe jo autoritet konkrator. Ai shtoi se sot pastrimi bëhet kundrejt një shifre që përbën 1/3 e vlerës së propozuar nga koalicioni i Sali Berishës dhe Ilir Metës, në kohën kur Bashkia e Tiranës drejtohej nga Lulzim Basha.