Një artizan hekurpunues në fshatin Rrilë (19 mars 2023)

19 Mars, 13:26 | Përditesimi i fundit: 2023-03-19 13:29:21

Njihuni me fshatin Rrilë të Lezhës, aty ku 60 vjet më parë u luajt filmi “Toka jonë” me personazhë kryesorë nanë Loken dhe Tuç Makun dhe ku sot mjeshtri artizan Aleks Gjoka përpunon hekurin, duke e shëndrruar atë në kangjella dhe porta për shtëpitë e reja në fshatrat dhe qytetin e Lezhës. Ndiqni reportazhin “Një artizan hekurpunues në fshatin Rrilë”, realizuar nga moderatori i emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha