Pa Gjurmë' zbulon familjen e vajzës jetime/ Tronditet 30-vjecarja kur mëson lajmin: Nënë nuk do të takoj më kurrë…

2 Dhjetor 2020, 17:51

Jo pak emocionues ishte edhe komunikimi live, pas 30 vitesh mbesës me tezen. Kjo e fundit mori përsipër këtë mision të vështirë, pasi motra e saj e ndjerë mori me vete përgjithmonë jo vetëm sekretin se kush është babai biologjik i Fatjonës, por mbajti sekret ekzistencën e vajzës që u lind 30 vite më parë. Suspansës që u krijua në studio dhe dhënies së këtij lajmi nga moderatorja Odeta Dume, i dha nota humori edhe komunikimi i ciltër i Fatjonës me tezen e saj. Fatjona Keci: Tezeee Suela Asqeriu: Biri im Fatjona Keci: Si ke qenë? Suela Asqeriu: Mirë po ti? Fatjona Keci: Ku jeton ti? Suela Asqeriu: Në Itali Fatjona Keci: Të lutem do vish të më takosh kam nevojë për ty. Kur do vish në Durrës? Më ka marrë malli edhe për ty Suela Asqeriu: E di, prandaj e mora këtë hap të rëndësishëm. Unë ju falenderoj nga zemra. Faleminderit që ma bëtë të mundur të gjej mbesën. Kanë kaluar gjithë këto vite dhe humbja e motrës ishte tragjedi e madhe. Unë gjeta atë që kërkova Fatjona Keci: Do më marrësh në Itali mua? Kur të vish do takosh edhe kujdestaren e qendrës se e kam si nënë, edhe vëllain tim të madh drejtorin. Suela hajde për Vit të Ri. Nëna më ngjan shumë mua Suela Asqeriu: Ju falenderoj nga zemra që më dhatë mundësinë për ta gjetur mbesën Fatjona Keci: Teze kur të vish merri dhe motrat se më ka marr malli shumë

Programe të tjera

Shiko të gjitha