Picë me bukë të thata nga zonja Vjollca

8 Shtator 2020, 10:44

Picë me bukë të thata

Përbërësit:

4 kokrra vezë

kripë

1/2 gotë qumësht

bukë të thatë

pure domate

kaçkavall I butë

1 domate

proshutë 4-5 feta

1 lugë vaj dhe 1 lugë kafe gjalp

Përbërësit:

Rrahim vezët, kripë dhe qumësht. Ngrohim tiganin në temperaturë, 1 lugë gjelle vaj. Lyejmë fetat e bukës me vezë dhe I vendosim në tigan. I kthejmë fetat e bukës I lyejmë me salcë,pak kackavall,proshutë, disa feta domate, pak rigon, vendosim kapakun sa djathi të shkrijë dhe e shërbejmë.

 

Programe të tjera

Shiko të gjitha