Supë me perime, mish të grirë dhe kos nga zonja Albana

7 Korrik, 12:42

Supë me perime, mish të grirë dhe kos
Përbërësit:

  • 1 kungull
  • 1 karrotë
  • 1 qepë
  • 1 vezë
  • 250 gr mish të grirë
  • 1 dorë spinaq
  • 2 lgj miell
  • Kripë, piper 

Përgatitja:
Kaurdisim qepën, bashkë me karrotat dhe mishin e grirë në një tigan. Ndërkohë shtojmë erzat sikurse edhe miellin. Më pas shtojmë ujë avash avash dhe e përziejmë që  mos të kokrrizohet mielli, shtojmë kungullin e grirë në blender dhe teksa zien përziejmë kosin dhe vezën, të cilat I rrahim mirë dhe I shtrojmë tek supa. Më pas e lëmë vetëm pak minuta dhe e heqim nga zjarri. 
 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha