Zhduket me të bijën pasi burri e goditi/ Flet 41-vjeçari i penduar: Kam frikë… (15 nëntor 2023)

15 Nëntor 2023, 19:16

41-vjeçari nga Korça, Nesti Taçi që prej divorcit ka humbur kuujdestarine e te bijes se tij 8 vjecare. Konflikti mes ish partnerve, ka bere tw humbasin kontaktet me njeri tjetrin. Çifti kanë pasur një martesë të lumtur mes njëri-tjetrin, e sidomos kur pas një viti në jetë erdhi e vogla e tyre. Debatet lindën 6 muaj para divorcit, pasi ish-vjehrri i 41-vjeçarit ndërhynte në martesën e tyre. Një ditë teksa ishin duke punuar, Nesti ka goditur në kokë nenen e femijes se tij. E reja pëson një lëndim dhe ditën e nesërme largohet me te bijen tek prinderit e saj. Pas kesja ngjarje, Hëna nuk u kthye me ne familjen Taci, por ju drejtua dyerve të gjykatës për zgjidhjen e martesës. Gjykata vendos që vajza të qëndroj me nënën dhe babai të paguaj detyrimet mujore. Zhvendosja e nenes me vajzen e mitur drejt kryeqytetit, solli probleme tek babai. Ai jo vetem qe nuk e takon, por ish gruaja e ka bllokuar edhe ne telefon dhe 41-vjecari as zerin tw bijws nuk ia degjon. Nesti ka mesuar se ish gruaja punon si kamariere në një lokal dhe pas mësimit vajza qëndron atje për orë të tëra. Ndaj meraku per te bijen e ka detyruar te vi ne studion tone per te kerkuar nje ballafaqim me Hena Duken.