Fileto pule me speca dhe kos nga zonja Albana

24 Qershor, 11:46

Fileto pule me speca dhe kos

Përbërësit:

 • 1 kg fileto pule
 • 1 spec jeshil
 • 1 spec të kuq
 • 3-4 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj miell
 • 400 gr kos
 • 1 lç piper i kuq
 • 1 thelpi hudhër
 • miks erëzash
 • kripë, piper i zi

Përgatitja:

Kaurdisim qepën me yndyrë, derisa qepa të bëhet transparente. Shtojëm filetot e pulës dhe pak kripë derisa të zbuten, shtojmë, specat dhe hudhrën dhe erëzat dhe I lëmë të ziejnë. Në një tas shtojmë miellin, kosin, dhe I përziejmë derisa të kemi masën e njëtrajtshme, pak përparase ta heqim, shtojmë salcën e kosit e lëmë dy minuta dhe është gati për servirje.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha