Jahni me patëllxhanë nga zonja Albana

27 Qershor, 12:25

Jahni me patëllxhanë

Përbërësit:

 • 1 kg patëllxhanë
 • 2 qepë
 • 2 speca të kuq
 • 3 kokrra domate
 • 2 thelpinj hudhër
 • 1 spec djegës
 • ½ tufë majdanoz
 • Vaj vegjetal
 • Piper i kuq i ëmbël
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Skuqim patëllxhanët në vaj të bollshëm dhe i largojmë nga vaji. Qepën e kaurdisim në vaj, shtojmë më pas specat e kuq derisa të zbuten. Shtojmë domatet e grira, sikurse edhe hudhrat I lëmë të zien me lëngun e domateve kur fillon edhe shteron lëngu, shtojmë patëllxhanët dhe pak bulion. E rregullojmë shijen me erëzat sikurse edhe me majdanoz të grirë.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha