Magnolia Tarisi

4 Maj, 10:56 | Përditesimi i fundit: 2021-05-04 19:01:01

Magnolia Tarisi

Përbërësit:

1 litër qumësht

1 vezë

sheqer sipas dëshirës

niseshte

1 bustinë vanilje

biskota të bëra pluhur

luleshtrydhe

Përgatitja:

Në një litër qumësht shtojmë vezën e rrahur , sheqerin, dhe dy tre lugë gjelle niseshte dhe I vendosim në sobë në zjarr të ngadaltë duke I trazuar shpesh të mos formohen kokrriza, kur masa është trashur, fikim zjarrin dhe fillojmë me dekorin e gotave. Hedhim biskotë pluhur, anash vendosim copat e prera të luleshtrydheve dhe hedhim dy tre lugë nga pudingu. I hedhim sipër sërish biskotën, puding dhe sërish biskotën. Në fund e dekorojmë me luleshtrydhe.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha