Makarona me kungull nga zonja Vjollca

22 Tetor 2020, 11:12

Makarona me kungull 
Përbërësit:

320 gr makarona
700 gr kungull të njomë
borzilok
kripë dhe piper
pak vaj ulliri
1 thelpi hudhër 
parmixhano 
Përgatitja:
Vendosim në zjarr një tenxhere me ujë për të valuar. Lajmë kungujt dhe i grijmë në rende nga ana më e trashë. Në një tigan vendosim 3 lugë gjelle vaj ulliri, 1 thelpi hudhër. Shtojmë kungujt e grirë, kripë, piper të zi, largojmë hudhrën. Shtojmë makaronat në tenxhere me ujë të valuar, kripë dhe i lëmë makaronat të ziejnë për një kohë. I kullojmë makaronat dheiI shtojmë në tigan, i përziejmë së bashku me kungullin dhe i servirim nëse dëshironi me pak parmixhano. 
 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha