Makarona me radikjo

18 Dhjetor 2020, 10:18

Makarona me radikjo

Përbërësit:

radikjo

salciçe freskët

pomodorini

majdanoz

taliateli

Përgatitja:

Fillimisht vendosim makaronat taliateli të zien. Më pas në një tigan, hedhim salçicet e freskëta, radikjon, pomodorinit e prera në copa dhe I përziejmë sëbashku, I lëmë të skuqen me pak vaj ulliri dhe presim deri sa domatet të shkrihen paksa dhe marrim pak ujë nga makaronat e ziera dhe e hedhim në tigan, e lëmë dhe pak salcën të ziejë me ujin e makaronave. Më pas marrim makaronat që tashmë duhet të kenë zjerë, dhe I hedhim në tigan dhe I përziejmë të gjitha së bashku, e lëmë pak sekonda masën në tigan dhe më pas e servirim.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha