‘Nusja më tha dërgoje në jetimore,s’dua ta braktis’/Nipi shpërthen në lot kur mëson të vërtetën

19 Maj, 18:55

Ishte viti 2008 kur ende foshnje kur 13-vjeçari nga Elbasani u braktis nga nëna e tij një muaj pasi erdhi në jetë. Sikur të mos mjaftonte kjo, pak kohë më pas babai i jep fundit jetës duke lënë jetim djalin e vetëm. Kjo është drama e 13-vjeçarit i cili u rrit nga gjyshja e tij, pa ndjerë ngrohtësinë dhe dashurinë e prindërve që ikën shumë shpejt nga jeta e tij. Cifti Manjola Krasniqi nga Përrenjasi dhe Blendi Rexhepi nga Elbasani, kishin dy vite të martuar kur vendosën të jetonin në një çati. Me ardhjen në jetë të djalit merr fund edhe marrëdhënia e tyre. Nuk i mban dot lotët, e moshuara Feruze Rexhepi e mbetur vetëm me foshnjen rrëfen sesi nusja e shtëpisë i la nipin dhe u largua, kur një tjetër plagë iu hap në shpirt ditën që i biri ndërroi jetë. Nëna nuk e ktheu me kokën pas për të birin dhe 13 vitet e tij kanë qenë të vështira dhe plot vuajtje. Pa asnjë mbështetje i mituri nuk ia ndjen mungesën, pasi nëna e ka mohuar përgjithnjë dhe ka kroijuar një tjetër familje.64-vjecarja e cila është bërë nënë dhe baba për të nipin e saj vuajtjet dhe sakrificat e shumta për ta rritur e vetme nipin, por frika për të ardhmen e tij e shoqëron vazhdimisht. Kanë udhëtuar nga qyteti i Elbasanit, për të qenë këtë pasdite në emisionin ’Pa Gjurmë’ me shpresë se dikush do ta vë dorën në zemër, që për ta e nesërmja të mbyllë sadopak plagën që u hapi e djeshmja.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha