Pensionet suplementare kushtet për ta përfituar dhe mosha

24 Maj 2019, 09:02

Në emisionin e mirënjohur “Këndi i Ekspertit” në Report TV, të drejtuar nga gazetarja Valbona Mhilli, në rubrikën “Pensioni im”, si çdo javë ishte i ftuar eksperti i problematikave të pensioneve Prof. Dr. Fadil Kepi. Eksperti ynë ka folur këtë javë fillimisht për pensionet suplementare. Profesor Kepi ka sqaruar se çfarë janë pensionet suplementare dhe cilat janë kushtet që duhen plotësuar për të përfituar pension suplementar. Ai ka shpjeguar se cila është mosha, në të cilën përfitohet ky lloj pensioni dhe se si llogaritet ky pension dhe cili është kufiri maksimal. Më pas eksperti ynë u është përgjigjur pyetje live nga qytetarët në Report TV për problematika të ndryshme që ata kanë rreth çështjeve të pensioneve.

Sot do të flasim për pensionet suplementare. Çfarë janë pensionet suplementare? Cilat janë kushtet që duhen plotësuar për të përfituar pension suplementar? Cila është mosha, në të cilën përfitohet pensioni suplementar? Si llogaritet ky pension dhe cili është kufiri maksimal?

Programe të tjera

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha