Petulla me petë nga zonja Albana

7 Korrik, 12:44

Petulla me petë

Përbërësit:

  • 1 gotë ujë i ngrohtë
  • ½ ls sheqer
  • 1 lç kripë
  • 2 ½ fç miell
  • Vaj vegjetal
  • Çokollatë
  • Arrë kokosi

Përgatitja:

Shtojmë miellin, duke e situr nga pak, ndërkohë hedhim kripën, sheqerin dhe ujin e ngrohtë. E zëmë brumin, derisa të jetë i butë, më pas skuqim në vaj vegjetal dhe i zhysim në çokollatën e shkrirë, duke i pudrosur në puhur arre kokosi.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha