Sallatë me kus kus dhe perime të freskëta nga zonja Vjollca

8 Dhjetor 2020, 10:52

Sallatë me kus kus dhe perime të freskëta

1 filxhan çaji kus kus

1 filxhan ujë të valuar

kripë dhe pak vaj ulliri

1 tufë majdanoz

3 qepë të njoma

10 domate qershi

1/2 ose 1 kastravec

1/2 spec spec I verdhë

1/2 spec I kuq

1/2 limon

1-2 lugë gjelle uthull

Përgatitja:

Në një tas vendosim kus kus, pak kripë 1 lugë çaji vaj ulliri, ujin e valuar e përziejmë dhe e mbulojmë për 10 minuta. Ndërkohë grijmë hollë majdanozin qepët e njoma në unaza domatet në 1/4  dhe të gjithë perimet të tjerat I presim në kubikë të vegjël. I bashkojmë në një tas të vetëm, perimet, lëngun e 1/2  limon, 1 lugë gjelle uthull, 2-3 lugë gjelle vaj ulliri, bëjmë perimet me vaj dhe limon e më pas I bashkojmë në një tas të vetëm me kus kusin.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha