Sallatë me kus kus nga zonja Vjollca

23 Shkurt, 10:42

Sallatë me kus kus

Përbërësit:

1 gotë kus kus

1 gotë ujë të valuar

1 lugë gjelle vaj ulliri

Perimet për sallatën

1 kupë fasule mix ( të gatuara)

5 qepë të njoma ( pjesa e bardhë)

1 tufë majdanoz

1/2 kastravec

1 dorë nenexhik I freskët

1 spec I verdhë ose I kuq

3 lugë gjelle vaj ulliri

2 lugë gjelle uthull molle

kripë dhe piper të zi

Përgatitja:

Vendosim në një tas kuskusin dhe 1 lugë gjelle vaj ulliri, ujin e valuar e mbulojmë për 10 minuta.Pas 10 minutash e thërrmojmë me anën e pirunit. Presim qepën në unaza të holla, Erzat I grijnë hollë specin dhe kastravecin në kubikë të vegjël kullojmë formulat dhe I përziejnë të gjithë përbërësit në një tas të vetëm. Rregullojmë shijen me kripë, piper të zi, vaj, uthull dhe I përziejmë të gjithë përbërësit në një tas të vetëm. Rregullojmë shijen me kripën, piper të zim vaj, uthull dhe I përziejmë të gjithë sëbashku. Nëse dëshironi mund të shtoni dhe 1 domate në kubikë të vegjël. Kjo mbetet opsionale nëse ju pëlqen.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha