Supë e ftohtë me shalqi nga zonja Albana

5 Korrik, 11:29

Supë e ftohtë me shalqi

Përbërësit:

  • 6 fç shalqi në kubikë
  • 1 kastravec
  • 1 spec i kuq
  • 1 spec jeshil
  • Vaj ulliri
  • Aceto balsamike

Përgatitja:

Shalqirin e prerë në kubikë e vendosim në blender, po ashtu  kastravecin, specin e kuq, jeshil dhe specin djegës. I kalojmë në blender duke i shtuar edhe vaj ulliri. Këtë masë e vendosim në frigorifer duke e spërkatur dhe me gjethe mente. Pasi e lëmë të ftohet, është gati për servirje.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha