Supë me thjerrëza të kuqe nga zonja Albana

28 Qershor, 13:13

Supë me thjerrëza të kuqe

Përbërësit:

 • 1 fç thjerrëza të kuqe
 • 1 qepë
 • 1 karrotë
 • 1 patate
 • 1 gjethe dafine
 • 2 domate
 • 2 thelpinj hudhër
 • 1 lgj vaj ulliri për person
 • Fara speci djegës
 • Spec i kuq
 • Majdanoz
 • Rigon, kerri
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Thjerrëzat I ziejmë dhe i kullojmë, skuqim qepën, shtojmë pak kripë, shtojmë karrotën dhe pataten të grira në rende. E shtojmë salcën sikurse edhe erëzat. Mbasi ziejmë shtojmë thejrrëzat dhe bulionin. E rregullojmë shijen dhe mbas 10 minutash është gati për servirje.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha