Zhduket duke ia lënë fëmijët bashkëshortit/ E bija: Mama më jep një shenjë nëse je gjallë

25 Janar, 17:53

Dritë shprese për 48-vjecaren nga Elbasani, e cila humbi kontaktet në vitin 2000. Pas mbërritjes së kësaj dëshmie për Luljeta Balla, ’Pa gjurmë’ realizoi këtë të hënë një lidhje me skype me dëshmitaren Ada Driza. Ajo pretendon se është takuar me bashkëatdhetaren e saj, në një zyrë punësimi, në Ankona të Italisë, një vit e gjysëm më parë. Nëna e tre fëmijëve i kishte pohuar se prej 20 vitesh nuk kishte kontakte me familjarët në Shqipëri. Pak muaj pasi u divorcua zhduket pa lënë asnjë gjurmë 48-vjecarja nga Korca. Nëna e tre fëmijëve, Luljeta Balla nga Elbasani rezulton e humbur që prej 28 qershorit të vitit 2000, ditën kur u takua për herë të fundit me fëmijët. Gjatë një lidhje skype drejtpërdrejtë nga Greqia, Leonora Bami njëra nga vajzat e Luljetës rrëfen ngjarjen me pak të dhëna që mban mend nga ajo kohë, pasi nëna e braktisi kur ajo ishte vetëm 10 vjeç. Pas shumë përpjekjeve familjarët nuk mundën të gjejnë asnjë gjurmë të Luljeta Ballës, prandaj ato iu drejtuan edhe policisë për të bërë denoncimin. Që pas zhdukjes së nënës, tre fëmijët u rritën nga babai i tyre, i cili mori rolin e të dy prindërve për ta. Edhe pse e vogël në atë kohë, Leonora e kujton dhe e ruan imazhin e nënës me shumë dashuri, por zhdukja e saj e papritur ka ngritur pikpytje të mëdha.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha