Gjen nënën, por ajo e braktis/ Ironia e fatit që ndoqi jetimin nga Elbasani

21 Janar, 17:58

#pagjurme #odetadume #reportTV Emisionin "Pa gjurmë" me moderatore Odeta Dume mund ta ndiqni çdo të hënë, të martë, të premte në orën 16:55 dhe çdo të enjte në orën 20:55 në ekranin e Report Tv Një shtëpi e rrënuar, probleme të shumta shëndetësore dhe dhe kushte mjerimi. Kjo është drama e 28-vjecarit Andrea Ranxha nga qyteti i Elbasanit.Me trishtimin e pamundësis për të lindur një fëmijë, e tashmë e moshuar dhe më një pension simbolik, nëna birësuese e Andreas bën thirrje për ndihmë pasi dita ditës rrezikohen edhe më shumë nga shembja e shtëpisë. Fati i këtij të riu u shkrua që në lindje të tij, ekzaktësisht në datën 5 prill 1992, ku vetëm një ditë pas ardhjjes në jetë u braktis nga prindërit në befotrofin e Fierit.Ishte vetëm 6 muajsh, kur pikërisht familja Ranxha nga Elbasani vendosi ta birësonte, por edhe pse duket sikur fati I buzëqeshi, peripecit dhe vuajtjet sdo të kishin mbarim.Ai mësoi ën vitin 2011 të vërtetën e trishtë, se prindërit me të cilët jetonte nuk ishin ata biologjik, traumë kjo që la shumë pasoja asokohe te adoleshenti. Edhe pse pas shumë kërkimeve ai arriti në gjurmët e nënës biologjike, ajo nuk e pranoi kurrë. Trauma do të pasonte traumën deri sa në vitin 2015 babai birësues u largua nga jeta duke e lënë Andrean dhe nënë e tij në mëshirë të fatit.

Programe të tjera