"Zot boll më dënove"/Drama e një nene, një nga binjakët i vdes, tjetrin ia rrëmbejnë

4 Korrik 2019, 20:03

Pjesa e pare e Pa Gjurme DT 4 Korrik Pa Gjurme - "Zot boll me denove"/Drama e nje nene, nje nga binjaket i vdes, tjetrin ia rrembejne Fatimja ishte vetem 23 vjece kur u martua me Mustafa Kllarin.  Ne vitin 1992 kur ajo ishte ne moshen 29 vjece mbetet shtatzene dhe pas disa analizash te bera asaj i  kishin thene se do behej nene e dy femijeve, pra priste binjake. Kur erdhi dita per te lindur ajo shkon ne Maternitetin e Durresit, atje ku i japin ne krahe vetem njerin femije dhe i thone qe ke pasur vetem nje, djalin qe ia vuri emrin Muhamed . Mbas nje viti vjen ne  jete djali tjeter i familjes qe quhet Elton, I cili sot eshte 25 vjec . Para 4 vitesh, pra ne vitin 2015, ne nje aksident Muhamedi vdes dhe tani asaaj I ka mbetur vetem njeri djale , Eltoni. 

Programe të tjera

Shiko të gjitha