Recetëa e ditës - Kek me portokall dhe supë pule me oriz e perime / Pjesa e dytë

15 Nëntor 2018, 15:37

Receta e dytë : Omletë me salçiçe dhe domate:

Përbërësit:

4 kokrra vezë

1 qepë e kuqe

2 salçiçe

2 domate

2 luge gjelle vaj ulliri

1 lugë gjelle majdanoz

1 lugë gjelle gjalp

Kripë dhe piper

Receta e tretë: Supë pule me oriz dhe perime

Përbërësit:

400 gr mish pule

1 kokërr qepë

1 karrotë

1 degë selino

1 domate

1 filxhan kafe oriz

3 lugë gjelle vaj ulliri

1 lugë gjelle gjalp

1,2 l lëng pule ose ujë

Kripë dhe piper

2 lugë gjelle majdanoz

Programe të tjera

Shiko të gjitha