Obeziteti, vjen nga mirëqenia apo nga varfëria ? Të ftuara Blerina bombaj dhe Entela dhe Entela Binjaku

21 Shtator 2018, 09:36

Sipas OBSH obeziteti mbarë botëror është trefishuar që në vitin 1975 dhe sot 39 % e të rriturve në të gjithë globin janë obezë. Vendi yne është i listuar në pozicionin e 28 me 21,7 % nga 50 shtete te listuara në total. Për të folur mbi obezitetin ishin në Rreze Dielli në Report TV sociologia Entela Binjaku dhe dietologia Blerina Bombaj Troci.

Programe të tjera

Shiko të gjitha