Petë me miell misri e lakra të egra nga zonja Vjollca

9 Prill 2020, 15:34 | Përditesimi i fundit: 2020-04-14 11:12:24

Petë me miell misri dhe lakra të egra


Përbërësit:
Brumi:
400 gr miell misri
1 lugë çaji pluhur pjekës
1 filxhan kafeje vaj ulliri
2 vezë
1 1/2 gotë ujë të valuar
1 gotë kos
1 gotë qumësht
Kripë

Mbushja:
700 gr miks barishte
3 qepë të njoma
Nenexhik, koper, majdanoz
1 vezë
5 lugë gjelle kos
1 filxhan çaji djathë të thërrmuar (ose gjizë)
1 filxhan kafeje vaj ulliri
Kripë dhe piper i zi

Programe të tjera

Shiko të gjitha