Supë me juverdhaqe nga zonja Vjollca

5 Maj, 11:02

Supë me juverdhaqe Përbërësit: (Për brumin e qofteve) 400 gr mish i grirë 1/2 qepë në rende 1 thelpi hudhër Kripë dhe piper i zi Majdanoz 1 1/2 lugë gjelle bukë e thekur e grirë 1 vezë 1 lugë çaji miell 1 lugë gjelle vaj ulliri Për supën 1.5 litër lëng mishi 2 patate mesatare 2 karrota të vogla 4 lugë gjelle oriz 2 të verdha veze 1/2 lëng limoni

Përgatitja: Fillimisht në një tas vendosim mishin e grirë me qepën të grirë në rende, hudhrën po ashtu të grirë imët, kripë dhe piper të zi, majdanoz, vezë, bukën e thekur të grirë, miellin, e punojmë brumin mirë duke shtuar dhe një lugë gjelle vaj ulliri. E lëmë brumin të pushojë. Në një tenxhere me 1.5 litër lëng mishi shtojmë patatet dhe karrotat të prera në kubikë të vegjël, e lëmë të marrë valë, shtojmë orizin dhe e lëmë të ziejë për 15 minuta. Gjatë kohës që perimet dhe orizi ziejnë formojmë qofte të vogla sa një arrë, I kalojmë në një tigan me pak vaj, jo të skuqen, por sapo mishi të ndryshojë pak ngjyrë I shtojmë në tenxheren me perime dhe e lëmë të marrin valë së bashku me perimet për 5 minuta. Në një tas rrahim dy të verdha veze, lëngun e limonit, shtojmë pak ujë të ftohtë në të dhe e presim supën me vezë dhe limon. E fikim zjarrin dhe në fund shtojmë edhe majdanozin. Nëse nuk do ta gatuani me lëng mishi, atëherë mund të shtoni pak gjalp të tretur.

Programe të tjera

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha